بهینه سازی وب سایت – سئو

SEO

بهینه سازی وب سایت یا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو، (به انگلیسی: Search engine optimization)، یک روند مناسب برای بهبود دید یک وب سایت یا یک صفحه وب در یک موتور جستجوی طبیعی و یا الگوریتمی است. بطور کلی وب گاه‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدید کننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو بدست می‌آوردند.

 

بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو فرآیندی بسیار ارزشمند است که باعث افزایش قابل توجه بینندگان وب سایت خواهد شد. از طرفی کسانی که به دنبال اطلاعات مورد نظر میگردند به سایت شما راهنمائی خواهند شد , بیشترین بازدهی را نسبت به روشهای مشابه از قبیل تبلیغ در روزنامه، سایتهای تبلیغاتی و یا تبلیغ از طریق پست الکترونیک داراست.
همچنین به دلیل اینکه کاربر مورد نظر دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتی است که شما سایت خود را برای آن بهینه سازی کرده اید در این روش شما کاربران هدفمند را به سایت خود راهنمایی می کنید و در واقع بالاترین بازدهی را به ازای بازدیدکنندگان سایت خواهید داشت.

 

به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی ،”SEO” به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، رسیدگی می‌کند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه مطالب موجود در خود سایت و HTML و برنامه نویسی مربوط به هر دو و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیتهای نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده و یا لینک‌های ورودی، از دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است. در کل “SEO” به معنی بهینه سازی موتور جستجو است.

 

سئو در ایران
همانند سایر کشورهای جهان، سئو و یا بهینه سازی سایت در ایران با رعایت تکنیک‌های مختلفی انجام می‌گیرد، علی رغم نوپا بودن این رشتهٔ کاری، بسیاری از شرکت‌ها در ایران برای مطرح کردن سایت‌ها در موتورهای جست و جو از جمله گوگل، سعی در استفاده از تکنیک‌های مطرح و به روز را دارند.

بالا