در حال حاظر کاربران از نمایشگرهای بیشماری در ابعاد بزرگ و کوچک برای دستیابی به صفحات اینترنت استفاده می کنند. همان طور که در معماری، با بهره گرفتن از تكنولوژی پیشرفته این امكان را فراهم می آورند تا بتوان اجزاء و تجهیزات گوناگون را به شکل خودكار كنترل نمود، طراحی وب سایت واکنش گرا هم رویکرد مناسبی است که طراحان وب را قادر می سازد تا با پیاده سازی وب سایت انعطاف پذیر، در قیاس به تحول دستگاه کاربران واکنش دهد.

Google طراحی ریسپانسیو (واکنش گرا) را برای طراحی وب سایت پیشنهاد می دهد. سایت های ریسپانسیو دارای URL و HTML یکسان می باشند و این توانایی را دارند که روی تمام دستگاه ها (با سایزهای گوناگون صفحه نمایش) به درستی نمایش داده شوند و کار کنند. این مطلب موجب می شود که Google بتواند آسان تر و بهینه تر محتوای سایت رو نشانه گذاری کند.

اما وقتی که برای موبایل سایتی جداگانه طراحی و منتشر کنیم، URL و HTML سایت خاص موبایل با سایت طراحی شده برای کامپبوتر گوناگون است. به این علت Google برای ورژن های گوناگون یک وب سایت چندین بار سازمان دهی و نشانه گذاری اطلاعات را انجام می دهد. این مطلب تاثیرات منفی در جریان رتبه بندی Google دارد.

وب سایت هایی که دارای توانایی ریسپانسیو بودن در طراحی سایت نمی باشند قالبا در نمایش اطلاعات و علی الخصوص تصویرها در ابعاد گوناگون گرفتار اشکال می شوند و قسمتی ازتصویرها نشان داده نمی شود و یا به نحو مطلوب مطالب در کنار آن قرار نمی گیرد ، مرورگر های (Browser) گوناگون نیز تا حدی می توانند این کاستی ها را تلافی نمایند و در آخر عدم دارا بودن توانایی طراحی وب سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو یعنی این که حداقل کاربرانی هستند که وب سایت ما را خوب نمی بینند.

بعضی وب سایت ها در بالای وب سایت خود، شماره تماس خود را ثبت می کنند. این شماره تلفن گاهاً یک عکس و یا یک نوشته است. در ورژن موبایل وب سایت شما ضرورت ایجاد دکمه تعاملی  تماس با دستگاه موبایل کاربر اهمیت پیدا میکند. استفاده از لینک تماس تلفن در این شماره تلفن ها می تواند به ارتباط آسان تر کاربر با شما یاری کند. و کاربر با لمس این شماره تلفن مبادرت به شماره گیری خواهد کرد.

اگه وب سایت شما دارای دو نسخه جداگانه ی رایانه و موبایل باشه ان وقت متعاقبا به دو استراتژی سئوی جداگانه نیز نیاز دارید.یکی از دلایل کلیدی که موجب می شه طراحی واکنشی وب سایت هادر قیاس به طراحی سایت های خاص موبایل برتری پیدا کنه این هست که در طراحی های واکنشی شما کافیه که تنها یک استراتژی سئو رو برای سایت تون مدیریت کنید.

مزیت های سایتهای ریسپانسیو یا واکنش گرا:

  • سازگاری با همه سایزهای نمایشگرهای گوناگون نظیر موبایل، تبلت و لپ تاپ و …
  • نمایش مناسب سایت در طیف وسیعی از مرورگر های تازه و قدیمی
  • انعطاف پذیری زیاد و کارآمد
  • مقرون به صرفه بودن (به نسبت طراحی سایت با ورژن موبایل)
  • رتبه بهتر و بالاتر در گوگل
  • افزایش قدرت سئو سایت (به علت پوشش همه کاربران)
  • افزایش بازدید کنندگان سایت
  • محبوبیت بیشتر در بین موتور های جستجوگر

چنانچه هنوز در تصمیم خود برای طراحی وب سایت واکنش گرا مردد هستید می تونید با ما از طریق راهکای ارتباطی که در بالا و نیز بخش تماس با ما وب سایت فارسی بیس وجود دارد در ارتباط باشید.

همچنین می تونید از طریق لینک پایین قبل اینکه سفارشتون رو ثبت کنین یه پیش فاکتور انلاین برای خودتون داشته باشین لازم به ذکر است استفاده از این قسمت به منزله سفارش قطعی شما نیست. همیشه در کنار شما هستیم.

موفق باشید.

واحد تحقیق و توسعه طراحی وب سایت فارسی بیس

سفارش پروژه طراحی سایت واکنش گرا

بالا